Muzeum České Sibiře - regionální internetová knihovna a digitální archiv
Úvod Obec Miličín Obce a lokality Knihovna Pohlednice Příroda


O autorech Muzea České Sibiře

Tomáš Zahradníček, historik:

Vědecký pracovník v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky a v Ústavu českých dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Vystudoval historii, pracoval jako novinář, 1995–2002 v redakci Lidových novin, 2003–2006 šéfredaktor měsíčníku Dějiny a současnost, 2007–2011 stálý fejetonista MF Dnes. Je autorem knih Jak vyhrát cizí válku: Češi, Poláci a Ukrajinci 1914–1918 (Praha, Institut sociálních vztahů 2000), Polské poučení z pražského jara: Tři studie z dějin politického myšlení 1968–1981 (Praha, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR 2011), Rozděleni minulostí: Vytváření politických identit v České republice po roce 1989 (s Adélou Gjuričovou, Michalem Kopečkem, Petrem Roubalem a Jiřím Sukem, Praha, Knihovna Václava Havla 2011).

Je ředitelem Muzea České Sibiře a koordinátorem jeho historických a vlastivědných projektů.

E-mail: tzahradnicek@ceskasibir.cz
Zdeněk Pazdera, programátor a fotograf:

Nar. 1964 v Benešově, vystřídal více zaměstnání, dnes je majitelem rodinné firmy Wendys v Miličíně, která se zabývá zejména tvorbou softwaru pro volný čas a internetovými projekty. Autor mj. internetového fotografického herbáře registrovaného Národní knihovnou ČR (http://botanika.wendys.cz) a elektronických pomůcek pro výuku přírodopisu na základních a středních školách.

Je zástupcem ředitele Muzea České Sibiře, webmasterem těchto stránek a prozatímním vedoucím pozvolna se rozvíjejícího přírodovědného oddělení tohoto Muzea.

E-mail: zdenek@ceskasibir.cz[další dokumenty o projektu Muzea České Sibiře]
Zpět