Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Povolení stavby obchvatu Olbramovic posvětilo ministerstvo dopravy (1.10.2020,08:05)

Pokud konečně vyjde vše, co si investor stavby obchvatu Olbramovic na silnici I/3, naplánoval, budovat by se mohlo začít ještě letos nebo v prvních týdnech roku 2021. Takový je poslední vývoj přípravy dlouho očekávané a odkládané dopravní stavby, kterou zrealizuje Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Kandidáti na hejtmana Středočeského kraje odpovídali na anketu Deníku (1.10.2020,06:24)

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Dvouhodinovou debatu s lídry stran kandidujících v krajských volbách ve středních Čechách na post hejtmana uspořádal Deník ve středu 23. září. Setkání v takzvaném štábním domku v areálu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře se zúčastnili Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), Jiří Snížek (Piráti), Robin Povšík (ČSSD), Martin Kupka (ODS), Zdeněk Štefek (KSČM), Radek Rozvoral (SPD), Petra Pecková (STAN), Jan Jakob (TOP 09) a Antonín Fryč (Trikolóra).

Na volební drive-in místo si našly cestu pouze desítky voličů (30.9.2020,17:57)

/FOTOGALERIE/ Zatímco v první volební den se leckde už před otevřením volebních místností tvoří fronty, v případě voleb pro lidi v karanténě kvůli covid-19 to nenastalo. Na volební drive-iny, tedy speciální místa, kde mohli z auta volit lidé s koronavirem, si ve středu 30. září našlo cestu jen málo hlasujících.

Jak jsou na tom domovy seniorů v regionech? Většina obyvatel je chválí (30.9.2020,17:57)

Dům pro seniory nemá ve svém okolí pouze 11 procent čtenářů, vyplývá z velké ankety Deníku před krajskými volbami. Domov důchodců jako hrozba pro stárnoucí rodiče ze strany nezdárných dětí? Klišé z dob socialismu naštěstí už dávno neplatí.

OBRAZEM: Dopravní stavbu v Bukovanech déšť nezastavil (30.9.2020,08:53)

Ani nepříznivé počasí nezastavilo budování bukovanských chodníků kolem silnice z Týnce nad Sázavou do Benešova. První etapa, tedy chodník na výjezdu z obce na Benešov je už hotový, zbývá dokončit sjednocení povrchu vozovky, kterou dělníci kvůli usazování obrubníků zhruba půl metru od krajnice odřízli. Uprostřed silnice v prostoru autobusových zastávek vznikl ostrůvek, který zvýší bezpečnost přecházejících chodců.

Kantoři na Benešovsku se na zavření škol netěší, raději by učili ve třídách (30.9.2020,08:02)

Jsme připraveni, ale byli bychom raději, kdyby k tomu nedošlo. Ředitelé škol a školek na Benešovsku se shodují v reakci na možné zavření školských zařízení, k němuž se pravděpodobně schyluje. „Školku bych nerada zavřela,“ potvrdila Taťána Mastná, ředitelka benešovské mateřské školy (MŠ) U kohoutka Sedmipírka, kde dosud byla pouze jedna z učitelek nemocná a druhá v karanténě.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Skauti zamířili znovu do kluboven (30.9.2020,07:02)

/FOTOGALERIE/ Po nucené jarní přestávce vyvolané první vlnou koronavirové pandemie, se skauti z Benešovska, konkrétně ti z Benešova, Neveklova a Sázavy, kde má Středisko Františka Konáše Benešov své oddíly, pustili zase do běžné práce. První schůzky sice Netopýři, tedy ti nejmladší skauti trávili venku, převážně v Konopišti, ale začátkem září se po více než pěti měsících znovu vrátili do kluboven.

Koronavirus v nemocnicích: někde covid poslal domů i přes deset zdravotníků (30.9.2020,07:01)

Situace se sice zhoršuje, ale zatím žádná z oslovených nemocnic nekolabuje. Koronavirus ale dopadá na samotné zdravotníky včetně pomocného personálu. Někteří lékaři, sestřičky i další pracovníci tak zůstávají doma a vedení nemocnic hledá řešení, co mají dělat s chybějícími kapacitami, aby zařízení nemusela uzavírat svůj provoz.

OBRAZEM: Vojáci postavili pro voliče stany (29.9.2020,17:33)

Zázemí pro volební komisi v podobě dvou stanů na takzvaném drive-in stanovišti vybudovali už v úterý 29. září v někdejších Táborských kasárnách v Benešově vojáci ze ženijního praporu z Bechyně. Tak, jako jinde v celé republice, je toto volební místo jediné v okrese a poslouží při krajských i senátních volbách pro voliče infikované onemocněním covid-19.

V Miličíně se srazil autobus s osobním vozem (29.9.2020,17:11)

Srážka autobusu a osobního auta komplikovala dopravu na silnici 1247 v Miličíně, na jihu Benešovska. "Při střetu vozidel došlo k lehkému zranění muže z osobního auta," uvedla mluvčí Policie ČR Lucie Nováková s tím, že autobus byl v době nehody bez cestujících.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Od září mohou maminky zažít voňavý porod (1.10.2020,10:01)

V loňském roce přivítali v táborské porodnici na světě 885 miminek. Jako v jediné nemocnici v Jihočeském kraji tady mají rodičky od září nově možnost využít při porodu vaginální napářku.

Zločiny z archivu: Mrtvý v sodovkárně (1.10.2020,05:32)

Otgonbata Mishig (36), Mongol u nás známý pod přezdívkou Kono, dostal deset let za loupež s následkem smrti. Spáchal ji v roce 2007 v areálu bývalé sodovkárny u Vltavy v krajském městě. Obětí byl Pavel, jeden z bezdomovců, kteří v opuštěném objektu tehdy přespávali.

Již nejsou mezi námi (30.9.2020,21:08)

Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

Z auta v Táboře odvolilo celkem 44 lidí (30.9.2020,21:06)

Na provizorní volební stanoviště dorazila přibližně pětina voličů.

Další tři lidé podlehli koronaviru, celkem už má na jihu Čech osmnáct obětí (30.9.2020,21:00)

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 98 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 63 nemocných se uzdravilo. Tři senioři ve věku 70+ zemřeli. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se k středeční 18. hodině v kraji zvýšil na 2 555. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 1 328 a aktuálně pozitivních 1 209 osob. Od vypuknutí pandemie zemřelo v kraji v souvislosti s koronavirem celkem 18 lidí.

Politici z plakátu. Kdo zaujal nejvíce? (30.9.2020,18:31)

Nemůžete je minout. Politici, kteří v jižních Čechách chtějí usednout po říjnových volbách do hejtmanského křesla, na nás koukají z billboardů nebo laviček snad podél všech cest v kraji. Jak velkou šanci mají zaujmout touto kampaní potencionální voliče? O zhodnocení nápaditosti předvolebních billboardů jsme požádali Davida Kovaříka.

Jak jsou na tom domovy seniorů v regionech? Většina obyvatel je chválí (30.9.2020,17:57)

Dům pro seniory nemá ve svém okolí pouze 11 procent čtenářů, vyplývá z velké ankety Deníku před krajskými volbami. Domov důchodců jako hrozba pro stárnoucí rodiče ze strany nezdárných dětí? Klišé z dob socialismu naštěstí už dávno neplatí.

KOMENTÁŘ JITKY DAVIDOVÉ: Zabodovali, když měli možnost? (30.9.2020,17:00)

Už na základní škole v deváté třídě po nás chtěl češtinář vymyslet název politické strany a rozsáhle odprezentovat spolužákům záměr a cíle dané politické skupiny. Dodnes si pamatuji, jak to byl těžký úkol.

Počasí až do soboty bude usměvavé, teploty postupně dosáhnou na 24 °C (30.9.2020,16:31)

V sobotu večer ale Jihočeský kraj zahalí mraky a dají se čekat přeháňky a ojediněle bouřky.

„Čertík Hitler“ pobouřil sousedy (30.9.2020,15:48)

Linec – Na fasádě jednoho gymnázia v Linci se objevila nástěnná malba, jejímž základem je fotografie školní třídy s asi jedenáctiletým Adolfem Hitlerem. Ten začal v září 1900 studovat na reálce ve Steingasse.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje