Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Boj s drogami sází na postupy, které mohou něco změnit (22.1.2019,19:34)

Střední Čechy – Prevence spojená s varováním před nebezpečím drog, ale i pomoc těm, kteří už „do toho spadli“ a nelegální návykové látky užívají s náruživostí, kterou držet na uzdě nedokážou (a leckdy vlastně ani nechtějí). Takové jsou plány na středočeský boj proti omamným jedům pro letošní a příští rok. Ukazuje to akční plán, na který kývli členové rady kraje – a jeho schválení doporučují zastupitelům.

Prodavačka odklonila peníze z kasy do kapsy (22.1.2019,18:29)

Stará Boleslav – Přilepšit si k platu nějakou tou korunou navíc se rozhodla žena, jíž procházely rukama poměrně sympatické sumy; pohříchu jí však nepatřily.

Svaz obcí a kraj mají k době blíž. O list papíru (22.1.2019,16:30)

Střední Čechy – Spolupráce se rozvíjela i v minulosti; do budoucna ale bude užší. Takové jsou souvislosti memoranda o spolupráci, které v úterý podepsali hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a starosta Kyjova František Lukl (nezávislý) v roli předsedy Svazu měst a obcí ČR.

Až z Katušky odejdou děti, zmizí i tescobaráky. Co bude dál, se zatím neví (22.1.2019,16:25)

Benešov /FOTOGALERIE/ - Základní škola a Praktická škola, jak se jmenuje vzdělávací instituce sídlící mnoho let ve známé vile Katuška brzy změní svou adresu. „Do nové školy ve stejné ulici se škola přestěhuje od začátku druhého pololetí, respektive hned po týdenních pololetních prázdninách, tedy druhý únorový týden,“ potvrdil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička tuhle už všeobecně známou informaci.

Rath chce přeložit kauzu k Městskému soudu v Praze. Kvůli podjatosti (22.1.2019,15:42)

Praha - Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath dnes soudkyni Ivě Říhové podal žádost o přeložení jeho kauzy údajné korupce na pražský městský soud. Krajský soud v Praze je podle něj podjatý. Žádostí se nyní bude zabývat Vrchní soud v Praze, soudkyně proto další jednání až do poloviny března zrušila.

KRÁTCE: Druhá etapa rekonstrukcí komunikací čeká na počasí (22.1.2019,15:13)

Votice - Téměř jeden milion korun bez daně z přidané hodnoty zaplatí město Votice ze svého rozpočtu za druhou etapu rekonstrukce komunikace procházející mezi garážemi ležícími v prostoru mezi ulicemi Dopravní a Martinů. Samotné práce ale zatím přibrzďuje počasí. Podle sdělení votické radnice, začnou cestáři komunikaci opravovat v okamžiku, kdy jim to dovolí klimatické podmínky.

Vedle preventivních aktivit chystá kraj i nápravu hříšníků (22.1.2019,13:43)

Střední Čechy - Podpora resocializace recidivistů po návratu z věznice, tedy jejich návrat k řádnému životu, prevence kriminality a kybernetická bezpečnost čili zodpovědné chování v internetovém prostředí. To jsou základní cíle čtyř krajských projektů připravených ve spolupráci s policií a navazujících na obdobné aktivity z minulých let, které pro letošní rok schválili středočeští radní.

OBRAZEM: Jednou z cen na plese byl hasicí přístroj (22.1.2019,13:35)

Červený Újezd - Zorganizovat ples bylo už pro dobrovolné hasiče Červeného Újezdu rutinní záležitostí, největší práci mají vždy s označením všech cen do tomboly čísly, tentokrát jich bylo 650. Svérázný smysl pro humor a hasičské poslání projevili třeba tím, že jednou z cen učinili hasicí přístroj. Dalšími cenami, které si mohli přítomní vytáhnout, byly třeba prostředky na mytí nádobí nebo nakládané okurky.

Zajišťování darovaného jídla pro chudinu chce kraj podpořit statisíci korun (22.1.2019,11:21)

Střední Čechy - Přes 190 tun potravin měsíčně, za celý rok více než dva tisíce tun. To je množství jídla, které loni prošlo sklady Potravinové banky Praha a Středočeský kraj a zamířilo k potřebným. Potravinová banka přerozděluje věci potřebné k živobytí, které získává zadarmo od výrobců i obchodních řetězců. Ty by se totiž bez jejího přičinění staly odpadem. Neprodejné navzdory tomu, že je lze dále využít - zpravidla kvůli končící době spotřeby nebo z důvodu poškození obalu.

Prodejnu piva uzavřelo policejní vyšetřování (22.1.2019,10:08)

Benešov /FOTOGALERIE/ - Co přesně se stalo v pivovarské prodejně v benešovské Táborské ulici v úterý 22. ledna ráno, není úplně jasné. Jisté ale je, že vchod do obchodu ohraničuje policejní páska zakazující vstup nepovolaným osobám. V Táborské ulici pak stojí další čtyři policejní vozy. Nad Benešovem také kroužil a pak Na Sladovce přistál policejní vrtulník.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Policisty na Táborsku zaměstnávají nezvané návštěvy rekreačních objekt (22.1.2019,20:14)

Táborsko – Policisté v táborském regionu řeší na začátku roku případy vloupání do rekreačních objektů.

Strážníci řešili krádež v Lidlu a porušení tržního řádu (22.1.2019,17:20)

Tábor - Městští strážnici měli od neděle do pondělí plné ruce práce.

Teď se pomodlíme, vtipkuje správce magistrály, když projíždí louži na ledě (22.1.2019,17:13)

Frymburk, Lipno nad Vltavou/VIDEO/ - Nejtěžší fázi přípravy ledového oválu ve Frymburku má jeho správce, Antonín Labaj, za sebou, ale kroužit po zamrzlé hladině s šestikolkou bude ještě pár dnů, aby si bruslaři užili hladkou plochu bez větších nerovností.

Další soused je z vandru doma (22.1.2019,16:08)

Pasov - „Vandr musíš sám prožít, ten nejde vygooglovat,“ shrnuje Vinzenz Kronberger, 23letý tesař z Waldu u Winhöringu (okr. Altötting), co ho potkalo na jeho cestě Evropou, Asií a Austrálií.

Opravili vzácný chlumecký oltář (22.1.2019,15:00)

Chlum u Třeboně – Oltář v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chlumu mohou návštěvníci městyse konečně spatřit v obnovené podobě. Byl restaurován od roku 2016 a opravné práce byly dokončeny koncem loňského roku.

Z chaty ukradl pilu i polštáře (22.1.2019,13:37)

Tábor-Čekanice – Policisté v pondělí 21. ledna oznámili, že pátrají po zloději, který se v blíže neurčené době jednoho měsíce před pátkem 18. ledna vloupal do rekreační chaty u Jordánu.

Tábor opravil bazén. Otevře ho po roce (22.1.2019,12:34)

Tábor - Po roční odstávce plavecký stadion otevře veřejnosti 1. února v 11 hodin.

Náraz do stromu zdemoloval auto, řidič zraněním podlehl (22.1.2019,09:48)

Prachatice /VIDEO/ - Tragická nehoda se stala v úterý 22. ledna ráno jen několik desítek metrů za cedulí Prachatice na hlavním tahu silnice na Libínské Sedlo a Volary. 

Defibrilátory jsou rychlejší než záchranka (22.1.2019,09:00)

České Budějovice – Komu selže srdce, potřebuje kromě přivolání záchranky i laickou pomoc. Ročně postihne v Jihočeském kraji zástava srdce kolem 500 lidí.

Již nejsou mezi námi (22.1.2019,09:00)

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje