Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Soudní líčení s chovatelem koní z Jankova pokračuje dál (24.5.2019,13:42)

Benešov - Také další líčení s chovatelem koní z Jankova Jiřím Vondruškou skončilo u Okresního soudu v Benešově bez vynesení rozsudku. Obhájce chovatele Pavel Pohorský přitom zpochybnil svědectví lidí, kteří byli v půlce února roku 2017 při zabavování zubožených koní. Tehdy Vondruška najížděl do zvířat a tím je plašil.

Den otevřených dveří na vojenském letišti. Přijeďte se podívat na gripeny v akci (24.5.2019,13:22)

Chotusice /FOTOGALERIE/ - Na čtyři hodiny letového programu se mohou těšit lidé, kteří se chystají na letošní den otevřených dveří chotusického letiště. To se na 21. základně taktického letectva Čáslav odehrává každé dva roky. Letos termín připadá na sobotu 25. května. Návštěvníci mohou počítat s bohatým letovým i doprovodným programem.

Ekologie se dostává týneckým dětem pod kůži už ve školách (24.5.2019,13:12)

Týnec nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Téměř tisícovka dětí z týnecké základní školy a také městské mateřinky mělo možnost se během školního roku zapojit do projetu zaměřeného na ekologickou výchovu s názvem Jak třídíme. Byl to v pořadí už dvanáctý ročník a děti se během celého roku učily, jak vytvářet co nejméně odpadu, jak s tím, co nakonec vznikne nakládat, jak se správně chovat v přírodě nebo jak pomoci hladovým zvířátkům, aby jim to neuškodilo.

V blízkosti metropole vyrostou šestiproudé dálnice. Zmizí kolony? (24.5.2019,13:04)

Střední Čechy - Řidiči se mohou těšit na pohodlnější jízdu. Tu jim má umožnit rozšíření jízdních pruhů na dálnicích těsně za hranicemi hlavního města.

Parta chmatáků uniká, policisté potřebují svědectví okradené ženy (24.5.2019,12:51)

Benešov - Při vyšetřování dalšího řádění kapsáře v nákupním centru v ulici Červené Vršky v Benešově, zjistili policisté z videa bezpečnostních kamer, že okradení jsou dva. Přitom zahájili vyšetřování pouze jednoho případu. Kvůli pozbytí peněženky se na ně obrátil jen jeden muž. Video ale ukázalo, že zloděj zaútočil i na ženu.

KRÁTCE: Mladí týnečtí žurnalisté navštívili redakci Deníku (24.5.2019,11:04)

Benešov - Jak se dělají noviny se přímo v redakci Benešovského deníku přesvědčili na vlastní oči žáci z týnecké základní školy. Členové zájmového kroužku s názvem Mladý žurnalista vedeného Blankou Schůtovou se scházejí dvakrát měsíčně. Při tom pak vzniká školní samizdat, dvouměsíčník Soví žurnál.

Lidem má nově pomáhat krajský ochránce práv. Je z Benešova (24.5.2019,10:00)

Benešov /FOTOGALERIE/ - Nemám pravomoc nějaké rozhodnutí změnit, ale mohu upozornit kontrolní orgány, čemu je třeba věnovat pozornost, nebo se snažit smířit strany sporu. Tak svou činnost pro Deník shrnul nově jmenovaný středočeský ombudsman. Ochráncem veřejných práv občanů kraje se stal 65letý Jiří Švadlena z Benešova. Za svou hlavní kvalifikaci označil zkušenosti z jednání s lidmi. Plus schopnosti posoudit věc zdravým selským rozumem a s každým hovořit jeho řečí.

Jak benešovští gymnazisté cestovali do Ruska (24.5.2019,09:52)

Benešov - Chceme se podívat do Ruska! Tahle věta z úst studentů během studia na benešovském gymnáziu zazněla nejednou. Jejich starší spolužáci do cizích zemí, kde se mohou procvičit ve druhém cizím jazyce, jezdí každou chvíli. Na nástěnkách obdivují fotky z Německa, Francie, Španělska, Anglie… ale do Ruska, tam se nejezdí. Je to i logické, vzdálenosti těchto zemí od České republiky se značně liší.

Jak bojovat o životy pacientů, přijede diskutovat evropská špička (24.5.2019,09:00)

Střední Čechy – I zdravotničtí záchranáři a nemocniční týmy prvního kontaktu, které pacienty přivezené sanitkami záchranné služby nebo i vrtulníkem přebírají do své péče, mají svůj svátek: na pondělí připadá Den urgentní medicíny – Emergency Medicne Day. Připomněla to Jana Šeblová ze středočeské záchranné služby, která je současně vědeckým sekretářem Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a členkou vědeckého výboru EuSEM Congress. Svátek je to nový; loni byl na 27. květen vyhlášen poprvé.

Sekání trávy chtějí radnice omezovat. Kvůli suchu (24.5.2019,08:00)

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Místo tradičního sestřihu „na ježka“ plánují mnohá města letos sekat trávníky spíš podle fazony „na havla“. Přinejmenším; možná nechají trávu růst ještě delší. 

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Táborští tanečníci ukořistili na mistrovstvích stříbro a bronz (24.5.2019,13:34)

Tábor - Stříbrnou medaili z Czech Dance Masters – Mistrovství České republiky streetových formací – Beat Street získali ve třetí lize formací v dětské věkové kategorii sportovci z Taneční školy Atak. V kategorii druhé ligy formací v hlavní věkové kategorii vytěžili bronzovou medaili.

Od sousedů: Svědomí veterána si dalo na čas (24.5.2019,12:46)

Linec - „Týden před vlastní smrtí se musel Stanley Muczynsky ze Steubenville v Ohiu vyrovnávat s nečekaným úmrtím svého jediného dítěte, dcery Karen,“ napsaly OÖN.

Jihočeši volí europoslance (24.5.2019,12:00)

Jižní Čechy - V pátek a sobotu vybírají Jihočeši své zástupce do Evropského parlamentu. Volební dění sledujeme po celém kraji.

Botanická zahrada hraje všemi barvami (24.5.2019,11:39)

Tábor - Hned tři nezávislé výstavy se konají o víkendu v táborské botanické zahradě. Ta teď hýří barevnou flórou i faunou.

Křižovatku na Okružní vylepší příští rok (24.5.2019,10:17)

České Budějovice – Sedmnáct milionů korun by mělo už příští rok vylepšit velkou kruhovou křižovatku v budějovické Okružní ulici. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) chce křižovatce postupně přidat takzvané bypassy, které by umožnily přímé odbočení do vedlejších směrů.

Ubyde obvoďáků, víc bude zubařů (24.5.2019,09:33)

České Budějovice – Obvodní lékaři stárnou a na jejich místa se noví útokem nehrnou. Těch bude v Jihočeském kraji podle expertů ubývat; oproti roku 2017 jich má do roku 2030 být o 63 méně. Naopak potěšující je prognóza, že zatímco předloni v kraji ordinovalo 400 zubařů,v roce 2030 by měl jejich počet vzrůst o 23. Jedním z důvodů tohoto navýšení je možnost ošetřování rakouských a německých pacientů.

Chtějí mít podíl na změně, říká Jihočeška (24.5.2019,09:00)

Jižní Čechy – Už v pátek mohou Češi vybírat poslance, kteří usednou do Evropského parlamentu. Pro Brity ale volby začaly už ve čtvrtek. Jak uvedla Jihočeška Kateřina Váchová, která žije v Londýně téměř sedm let, zájem o tyto volby mezi místními je.

Zahájí výstavu retro hraček (24.5.2019,08:02)

Bechyně – V pátek začíná slavnostní vernisáží výstava hraček našich rodičů a prarodičů.

Na hodiny padne osm kilo barvy (24.5.2019,07:02)

České Budějovice – Ve čtvrtek začali horolezci s nátěry ciferníků na Černé věži. Trvat by jim to mělo pět pracovních dní.

Nezaměstnanost na Táborsku je na minimu (24.5.2019,05:11)

Táborsko - Trh práce na Táborsku láme rekordy. Může za to i začátek sezónních prací.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje