Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Benešovský deník - Zprávy
Hranice okresů bude hlídat policie. Za cestování hrozí pokuta až 10 tisíc korun (28.2.2021,20:01)

Jezdíte do práce do Prahy? Či snad například z Mělnicka na Mladoboleslavsko? V pondělí, kdy vstupují v platnost striktní opatření proti šíření koronaviru vyhlášená vládou a ministerstvem zdravotnictví, může být přejezd přes hranici okresu snazší než pak od poloviny týdne. V neděli to naznačilo večerní vyjádření prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška. Mimo jiné uvedl, že policisté, kteří budou kontrolovat (někdy ve společných hlídkách s vojáky či celníky) dodržování omezení pohybu, budou v prvních dnech benevolentnější; s porozuměním pro to, že obstarat si potřebné dokumenty prokazující oprávněnost cesty přes hranici okresu nemuselo být přes víkend snadné.

Cesty Středočechů do Prahy: jet pracovat je legální, současně si nakoupit už ne (28.2.2021,17:58)

Méně Středočechů než obvykle by mělo v pondělí cestovat za prací do Prahy – alespoň v případě, že zaměstnavatelé ve větší míře vyslyší výzvu primátora hlavního města Zdeňka Hřiba (Piráti).

PŘED 10 LETY: Masopustní rej oživil centrum Benešova. Masky potěšily i seniory (28.2.2021,17:00)

/FOTOGALERIE/ Mateřské centrum Hvězdička ve spolupráci s dětským domovem Racek a divadelním spolkem Áčko uspořádalo před deseti lety na Masarykově náměstí v Benešově masopust. „Na tuto lidovou tradici mateřské centrum navázalo již v loňském roce, kdy masopustní průvod uspořádalo poprvé. A protože ohlasy na akci byly pozitivní, masopust jsme letos zopakovali,“ tehdy uvedla Jana Čechová, předsedkyně občanského sdružení.

Nákupy před pondělím: Po těstovinách už lidé nešílí, toaletní papír hitem zůstal (28.2.2021,15:30)

Někde se v sobotu vytvářely fronty lidí nakupujících zásoby poté, co v noci vláda ohlásila výrazná zpřísnění pravidel proti šíření koronaviru platná od pondělka – v blízkosti hlavního města však Deník již odpoledne neznamenal nijak neobvyklý nápor. Dokonce se zdálo, že den působí klidněji, než bývá běžné pro jiná sobotní odpoledne.

Vážná nehoda cyklisty u Ondřejova. Po pádu z kola bojuje o život (28.2.2021,14:08)

Velmi vážná mnohočetná zranění spojená s bojem o život utrpěl cyklista, kterého slunečné počasí zlákalo k nedělní vyjížďce v kopcovité oblasti mezi Ondřejovem a Stříbrnou Skalicí na Praze-východ. Hodinu po poledni upadl na silnici spojující Hradové Střimelice a Kostelní Střimelice.

Počet fungujících škol se v kraji zvyšuje: z 56 na 77 (28.2.2021,10:20)

Většina škol ve středních Čechách řešila během víkendu stejný klíčový úkol jako školy v celé republice: namísto původně očekávaných příprav na znovuotevření pravý opak, a to přechod z prezenční formy výuky na distanční i v případě prvňáků a druháků.

Do Posázaví se jezdí na vodu, ale také na skály (28.2.2021,09:02)

/FOTOGALERIE/ Jednu z posledních možností, jak vyrazit mimo povolenou lokalitu svého bydliště, využil sportovně zaměřený pár z Prahy. Pro naplnění svého hobby si horolezci vybrali jištěné skaliny umístěné pod zříceninou hradu Zbořený Kostelec nedaleko Týnce nad Sázavou.

Benešov chce koupit od církve piaristickou kolej za 40 milionů, docela náhodou (28.2.2021,06:09)

Město Benešov chce koupit piaristickou kolej na Masarykově náměstí. Rozhodli o tom na začátku tohoto týdne na prvním letošním zasedání zastupitelé. K možnosti koupit nejvýznamnější místní památku se přitom radnice dostala náhodou, díky zmínce benešovského faráře při návštěvě lídrů města v rekonstruovaném kostele sv. Anny.

Pražané dostali prostor, obyvatelé Závisti ne. Kdo by nezáviděl? (27.2.2021,20:06)

Zcela novou etapu přinese mnohým lidem do života pondělí. V rámci opatření proti šíření koronaviru začnou platit vládní omezení, jaká jsme ještě nezažili.

Znalci potvrdili: Desítky železničních vagonů někdo v létě odbrzdil úmyslně! (27.2.2021,14:29)

Více než dvouapůlmilionovou hmotnou škodu při nehodě na železnici spojené s ohrožením, které jen šťastnou náhodou nevedlo k fatálním následkům, měl na svědomí zlý úmysl. Potvrzuje to znalecké zkoumání události spojené s 32 odstavenými vagony, jež se loni 14. srpna samovolně rozjely u Zelenče-Mstětic na Praze-východ a mimo jiné zasáhly auto právě projíždějící pod zvednutými závorami po železničním přejezdu.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Táborský deník - Zprávy
Lockdown začal, podívejte se, jak změní životy Jihočechů (1.3.2021,05:00)

/PŘEHLEDNĚ, FORMULÁŘE/ Kvůli velkému množství pacientů s covidem v nemocnicích omezila vláda od pondělí pohyb v zemi. V platnost vstoupila také další pravidla, kterými se musí řídit i lidé na jihu Čech.

Zlodějka kradla v noci v bytě. Daleko ale neutekla (28.2.2021,20:01)

Důsledně na noc zamykat byt i dům se určitě vyplatí. Po vlastní zkušenosti z noci ze čtvrtka na pátek si to jistě bude pamatovat mladý pár, bydlící v jednom z domů v centru Tábora.

VIDEO: Poslední únorovou neděli bylo hříchem zůstat doma (28.2.2021,19:25)

Poslední únorový den přinesl opět slunečné a teplé počasí, a tak spousta lidí ještě využila poslední možnost vyrazit ven bez omezení, která začnou platit od nového týdne. 

Šéfka vodňanské kultury se mi mstí, tvrdí herec z Poldů (28.2.2021,18:15)

Herec Jaroslav Sypal (Byl jednou jeden polda, Jak ukrást Dagmaru, Lotrando a Zubejda) se netají ostrou kritikou vůči nové ředitelce vodňanské kultury Michale Piskačové. Ta se hájí tím, že Sypalovo představení nezapadá do jejího konceptu.

Na hořící vrak v Klokotech upozornili hasiče strážníci (28.2.2021,17:21)

V úterý 23. února při kontrolní činnosti v Klokotech zjistila hlídka Městské policie Tábor krátce po 20. hodině v lokalitě na kalových polích hořící automobil tovární značky Škoda Fabia.

OBRAZEM: Nákupní horečka před zavřením obchodů nepřišla (28.2.2021,17:00)

Obavy z plných obchodů před jejich opětovným zavřením se nenaplnily.

VIDEO: Covid zvířata v ZOO Ohrada nezajímá, péči a krmivo potřebují stále (28.2.2021,12:07)

Skvělá nálada a pokora před těmi, kteří ani v této nelehké době nezapomínají na své povinnosti a především nepřestávají být lidmi se srdcem na dlani. To jsou moje hlavní zážitky, které jsem získal při své reportáži v ZOO Ohrada na Hluboké.

V opuštěném hotelu pěstovali konopí (28.2.2021,09:52)

Linec - Ve Vídni odhalila policie v prázdném hotelu na kraji města plantáž 1420 kvetoucích rostlin konopí vysokých až 130 cm.

Potřebujeme vidět světýlko na konci tunelu, říká kapelník strakonické Nektarky (28.2.2021,06:01)

Když se řekne Nektarka nebo Setkání harmonikářů na Podlesí, mnoha lidem zákonitě naskočí jedno jméno. Jiří Záhorský z Dřešína nedaleko Čestic na Strakonicku. Kapelník již zmíněné dechovky Nektarka a také organizátor harmonikářských setkávání.

Do práce s kartou zaměstnance, pro děti zdravotníků se otevřou mateřské školy (28.2.2021,06:00)

Pokud lidé přes víkend pro cestu do práce mimo okres neseženou potvrzení, měla by podle hejtmana Martina Kuby stačit karta zaměstnance s občanským průkazem. 

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje