Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Nové Jazyková škola Muzeum České Sibiře Miličín v MuzeuRegionální zpravodajství z Benešovska a Táborska:

Benešovský deník:
Omlouváme se, ale tento zdroj zpráv je momentálně nedostupný
Zkuste obnovit tuto stránku (klávesa F5)
Denik.cz logo
Účet za koronavirové přípravy má kraji zčásti zaplatit EU (11.7.2020,07:10)

Účet za jarní přípravy nemocnic ve středních Čechách na možnost masivního úderu koronaviru přesáhl 150 milionů korun. A to jen v pětici těch „velkých“; v oblastních nemocnicích Středočeského kraje.

VIDEO: V Běchovicích srazil vlak člověka, pak se střetly rychlík a osobní vlak (10.7.2020,17:39)

V Praze-Běchovicích se v pátek v podvečer srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagonů bylo vykolejených, hasiči hledali zraněné. Nehoda se stala v místě, kde byl omezen provoz kvůli srážce vlaku s člověkem. Provoz na trati mezi Libní a Běchovicemi byl několik hodin zastaven.

Fotbal očima Pavla Šimáčka: Ze tří různých uhlů, ale vždy naplno (10.7.2020,17:00)

Na fotbal se můžeme dívat z různých pohledů. Například z hráčského, trenérského či novinářského. Své o tom ví Pavel Šimáček, který má se všemi zmíněnými úhly dostatek zkušeností, protože je dokonce v jednu dobu všechny kombinoval dohromady. „Abych to skloubil, musel jsem obětovat prakticky kompletní volný čas. Fotbal je ale můj život,“ řekl momentálně šestačtyřicetiletý - už jen - trenér Poříčí nad Sázavou, kterého ovšem jednotlivé role různým způsobem obohatily. „Každá měla své pro i proti,“ poznamenal.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Ze sousedního okresu k nám covid 19 zatím nepřeskočil (10.7.2020,10:00)

Zatímco na sousedním Kutnohorsku evidují hygienici nové ložisko nákazy covidem 19 - je tam aktuálně 28 nakažených a 36 vyléčených a na 100 tisíc lidí připadá 37,15 nemocných - na Benešovsku se ke stejnému dni od začátku epidemie nakazilo jen 64 lidí.

Začátek prázdnin řidičům citelně prodražily pokuty (10.7.2020,09:04)

V závěru června byli řidiči hříšnější než na počátku července – tedy s výjimkou požívání alkoholu a návykových látek. Ukazují to výsledky policejních kontrol na středočeských silnicích během prvních dvou prázdninových víkendů. Při nich na dění na dálnicích dohlížel ze vzduchu i policejní vrtulník, připomněl Pavel Truxa z ředitelství středočeské policie. Počet odhalených přestupků převýšil podle jeho slov tisícovku, uložené pokuty se vyšplhaly na statisíce.

Rychlost zabíjí, potvrzují zkušenosti středočeských policistů (10.7.2020,08:39)

Dva víkendy – a dva vyhaslé životy. Taková je prozatím bilance prázdninových tragédií, jež se v době od pátku do neděle přihodily na středočeských silnicích. Podle slov Pavla Truxy se bohužel projevuje, že existuje spousta řidičů jezdících nebezpečně a k ostatním účastníkům silničního provozu se chovají bezohledně. „Naprosto nedomýšlejí, jaké fatální následky mohou svou riskantní jízdou způsobit,“ zmínil policista.

Policie zve lidi k vodě, chystá ukázky i poučení (10.7.2020,08:33)

Podívanou spojenou i s poučením slibuje na sobotní odpoledne středočeská policie. V rámci projektu Bezpečně u vody zve do kempu Nová Rabyně na Benešovsku, kde zájemcům předvede jak techniku poříční policie, tak i působení jejích příslušníků. Tamější pláž se mezi 14. a 16. hodinou stane rájem pro obdivovatele policejní práce všeho věku, kteří se k používané technice mohou dostat doslova na dosah.

Měřiče rychlosti na Pražském okruhu zpomalí řidiče už při výstavbě (10.7.2020,08:04)

Do další etapy vstoupí v pondělí budování konstrukcí pro úsekové měření rychlosti na Pražském okruhu neboli dálnici D0. Již v minulém týdnu se základy portálů, které ponesou potřebnou techniku, budovaly na dvou místech – a nyní se práce přenesou do jízdného pásu ve směru od dálnice D5 k D1; konkrétně do úseků u Jesenice na Praze-západ a mezi obcemi Herink a Modletice na Praze-východ. Opět se bude jednat o výstavbu základů pro budoucí portálové konstrukce.

Lidé s poškozením mozku dostanou, co potřebují (10.7.2020,08:00)

Denní stacionář Druhý život, který se zaměřuje na pomoc lidem s neurologickými problémy, nově začal fungovat Kladně. Ve středních Čechách je unikátní – a mimořádný i v rámci republiky, řekla Deníku středočeská radní pro sociální oblast Aneta Heřmanová (ČSSD).

Nový most získá podobu toho starého (10.7.2020,08:00)

/FOTOGALERIE/ Přečkal obě světové války a vyhnulo se mu i běsnění budování socialismu. Teď přichází jeho konec. Řeč je o kamenném mostě nad železnicí z Prahy do Tábora z roku 1895 u Stupčic, místní části obce Střezimíř na jihu Benešovska. Vede přes něj sice jen silnice třetí třídy, ale to neubírá na jeho významu. Bez něj se do obce jezdí dlouhými objížďkami.

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje
Denik.cz logo
Jsme punkový. Prostě jdeme a uděláme to, říká Akční Budějčák (11.7.2020,05:26)

Když kolem něj něco nefunguje, hledá řešení. Mladý student Martin Novotný se snaží měnit českobudějovické ulice, parky i náměstí už pět let. Prostřednictvím videí na sociálních sítí ukazuje, co se dá ve městě zlepšit. Tři roky vede s kolegou skupinu Akční Budějčáci, v rámci níž ku příkladu přiměli město vypsat architektonickou soutěž na revitalizaci praku Dukelská.

Na jihu Čech přibyly dva nové případy onemocnění COVID, v karanténě je 142 lidí (10.7.2020,19:06)

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech dva nově potvrzené případy nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Aktuálně pozitivních 15 osob. Ze středu na čtvrtek byly tři nové případy.

Mighty Sounds v Táboře byl poprvé v historii zrušen (10.7.2020,15:45)

Oblíbený multižánrový letní festival Mighty Sounds patřící k největším v Evropě, byl kvůli pandemii přesunut na příští rok. Předprodej vstupenek na jeho 16. ročník již začal. Město Tábor navíc pořadatelům ponechalo dotaci, kterou již reálně proinvestovali.

Zloděj asi našel klíče u domu, pak kradl (10.7.2020,14:34)

Táborští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který v ranních hodinách dne 9. července zřejmě nalezl klíče v blízkosti jednoho z domů v Minské ulici v Táboře a následně pravděpodobně za pomoci uvedených klíčů vnikl do domu, kde odcizil dvě vrtačky, tři AKU vrtačky, AKU rozbrus, dále laser, fukar na listí a skládací rudl. 

U sousedů chystají Dny skla (10.7.2020,13:37)

Pasov – V příhraničním Zwieselu začnou příští čtvrtek 16. července mezinárodní Dny skla.

Nemocní koronavirem klidně do práce, ministerstvo změnilo pravidla (10.7.2020,13:11)

Strach z nákazy covid-19 zavládl mezi zaměstnanci jedné firmy na Prachaticku poté, co se její šéf (Záměrně neuvádíme jméno firmy ani konkrétních lidí, chtěli zůstat v anonymitě, pozn. aut.) ve čtvrtek odpoledne dozvěděl, že třem zaměstnancům, ač jsou stále pozitivní na covid-19, hygienici po dvou týdnech ukončují karanténu a s ní související pracovní neschopnost a není potřeba, aby byli v domácí izolaci.

Předprostor soběslavských škol se dočkal úprav za 13 milionů korun (10.7.2020,12:39)

Soběslavští v květnu zahájili revitalizaci předprostor místních škol. Vzniknout má odpočinkový prostor s novým osvětlením, přibudou parkovací místa i jeden přechod.

Zastupitelstvo schválilo spolufinancování napojení Tábor – východ – Vožická (10.7.2020,11:55)

V pondělí 13. července dojde k obnovení výstavby jižní větve dopravního napojení táborské průmyslové zóny Vožická z městské části Měšice.

Již nejsou mezi námi (10.7.2020,10:00)

Přinášíme přehled smutečních obřadů na Táborsku v pátek 10. července.

Unikátní naučná stezka kolem rybníka Olšiny je otevřena (10.7.2020,09:34)

Šumava má pro výletníky nové lákadlo. Ode dneška jsou pro veřejnost otevřeny nové návštěvnické středisko a naučná stezka kolem rybníku Olšina poblíž Horní Plané. Obojí ocení milovníci přírody, rodiny s dětmi, turisté i školy.  

... ukázat více zpráv z tohoto zdroje