Obec Miličín
Úvod OÚ Miličín ZŠ a MŠ Miličín Muzeum České Sibiře Miličín v Muzeu

Gratulace Obce Miličín (říjen 2013)


Fotoreportáž z dopravně preventivní akce
Jezdíme s úsměvem - 2007,
která proběhla v Miličíně za účasti žáků 4. a 5. třídy základní školy Miličín (28.5.2007)

Jezdíme s úsměvem - 2007
Společný projekt Policie ČR a České pojišťovny.

I v letošním roce budou probíhat na území naší republiky dopravně preventivní akce nazvané „Jezdíme s úsměvem“. Jejích cílem je neobvyklou a zajímavou formou řidičům připomenout, že kvůli mnohým z nich, kvůli jejich neukázněnosti, na silnicích přijdou o život zbytečně stovky lidí, bohužel mezi nimi i děti.

Ve Středočeském kraji ji 28. května zahájili benešovští policisté. V Miličíně na parkovišti už na ně před desátou hodinou dopolední čekalo sedmnáct dětí z místní základní školy a jejich učitelé. Řidiči, kteří obcí právě projížděli, zažili nečekanou podívanou. Vedle silnice stály děti v červených reflexních vestičkách, učitelé, policisté, novináři, fotografové, a také dvě krásné dívky, finalistky soutěže Miss České republiky Eva Čerešňáková a Svatava Spurná. Ty dětem pomáhaly s rozdáváním obrázků.

Policisté měřili rychlost projíždějících vozidel obcí. Během jedné hodiny jich zastavili a zkontrolovali dvacet dva. Ti řidiči, kteří rychlostní limit nepřekročili, byli dětmi odměněni poděkováním a obrázkem usmívajícího se autíčka. Pokud však jeli rychleji, než jak jim ukládá zákon, děti je pokáraly a předaly jim obrázek se zamračeným autíčkem. Takto odměněni byli dva řidiči. Řidič bílé dodávky Miličínem projížděl rychlostí šedesát sedm kilometrů v hodině. Řidič osobního auta pak jel jen o kilometr méně. Oba byli dětmi za svou jízdu pokáráni a dostali od nich zamračené autíčko. Od policistů pak pokutu, každý zaplatil jeden tisíc korun. Dětem slíbili, že si na rychlost už budou dávat větší pozor.

Reakce zastavených řidičů byly různé, někteří byli mile překvapeni, jiní zase zaskočeni. Všichni však byli přátelští. Ti odvážnější se dokonce nebránili zapózovat si před objektivem fotoaparátu přítomným fotografům a novinářům odpovědět na pár otázek. Na požádání novinářů se také nechal vyfotit řidič bílé dodávky.

Dívky se pak v průběhu dopoledne ještě stačily vyfotit s dětmi a policisty a zájemcům také věnovat svůj autogram.

Děti se na tuto akci moc těšily. Pečlivě si vybarvily obrázky autíček a každá dvojice si pro řidiče připravila dvě říkanky. Byly nápadité, veselé a některé se rýmovaly jak básnička. Ze zajímavého dopoledně si pak žáci a jejich učitelé odnesli mnoho zajímavých informací a nezapomenutelných zážitků.


nprap. Zuzana StránskáFotografie z akce:
(větší fotografie a bližší informace k nim se zobrazí po ťuknutí myší na náhled)
Celkový počet obrázků: 23

FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografieFotografie
FotografieFotografie