Muzeum České Sibiře - regionální internetová knihovna a digitální archiv
Úvod Obec Miličín Obce a lokality Knihovna Pohlednice Příroda


Pamětní kniha Dohlížecího výboru Jednoty Miličín z let 1976-1979, list 65. až 68

[21.8.1976]

Zájezd do Lidic a Průhonic

Průhonice

V sobotu 21. srpna přesně v 6:00 hod. jsme se všichni účastníci zájezdu sešli před budovou MNV, kam za malou chvíli přijel autobus. Nasedli jsme do autobusu a jeli do Mezna pro další ženy DV. V Průhonicích jsme byli asi asi v 7:00 hod. Průvodce parku nás provedl celou jejich krásou a ke všemu nám podal vysvětlivky. Po shlédnutí parku jsme se zašli ještě podívat do skleníku. Protože jsme neměli moc času, museli jsme prohlídku ukončit dříve a pokračovat dále do Lidic.

List 66.

List 67.

Lidice

S malým zpožděním jsme dojeli do Lidic, kde nás čekaly členky DV s. Krásová, s. Příhodová a s. Endrštová. Jménem nás všech nás přivítala s. Krásová a předala naší s. předsedkyni Doubkové kytičku růží. Potom jsme se odebraly k pomníku padlých mužů a s. Doubková se s. Žbánkovou položily na společný hrob kytice rudých karafiátů. Naše milé soudružky nám vyprávěly, kde stála škola, kostel a celé Lidice.

List 68.

Navštívili jsme i muzeum, kde byl promítnut film o vyhlazení Lidic, také fotografie všech mužů a dětí. Bylo to pro nás děsné. Po prohlídce sadu růží přátelství a míru jsme se odebrali do kulturního domu, kde nám soudružky zajistily oběd. Potom nás s. Krásová a s. Endrštová pozvaly do svých domovů. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a šli si prohlédnout, jak naše soudružky bydlí. Všem se nám v Lidicích moc líbilo a slíbili si, že se brzy zase sejdeme. Cestou domů jsme zajeli ještě na ruzyňské letiště. Zájezd se všem líbil.

Zpět