Muzeum České Sibiře - regionální internetová knihovna a digitální archiv
Úvod Obec Miličín Obce a lokality Knihovna Pohlednice Příroda


Tomáš Zahradníček: Radši selku než intelektuálku...

[MF Dnes, 13.5.2009, str. 10] - ukázat všechny fejetony

Prohlašuji, že jsem chtěl psát o Straně svobodných občanů, ale ten úkol byl nad mé síly. Přikládám materiál doličný, který to způsobil. Projevy a vlastní životopisy kandidátů strany do europarlamentu. Cituji z nich stručně, leč účelně. Jestli budete mít potřebu je komentovat, obslužte se.

Ladislav Bátora: „Ihned po promoci - v červnu 1983 - jsem vstoupil do Československé strany socialistické. (...) Považoval jsem to tehdy a dodnes považuji za autonomnější protest než podpisem elitářské Charty 77 exkulpovat údajně polepšené někdejší komunistické škrtiče naší svobody a samostatnosti. (...) Raději jihočeskou selku než pražskou intelektuálku.“

Miloslav Bednář: „Evropská unie, postupně likvidující demokracii Evropy, se obdobně jako Evropa třikrát ve dvacátém století velmi pravděpodobně stane spouštěcím prostředím již čtvrtého zničujícího globálního střetu.“

David Hanák: „V parlamentu EU budu vystupovat zejména proti: socialismu, feminismu, ekologismu, islamizaci, multikulturalismu, neb jsem KONZERVATIVEC.“

Luděk Konopáč: „Vstup do KSČ nebyla chyba, protože diktátorská strana se nejlépe ničí zevnitř. (...) Vstup do ODS byla chyba, byl jsem však přesvědčen, že někdo bude ochotný naslouchat a ochoten řešit problémy k dobru strany. (...) Jsem přesvědčen, že fungování evropské diktatury nelze dobře ovlivnit zvenku, ale nejúčinněji zevnitř.“

Radmil Kress: „Jsem tvůrčí typ, cílevědomý a důsledný. Mám analytické a logické myšlení se zpětnou vazbou a zaměřením na výsledný efekt.“

Benjamin Kuras: „Kdo zná Kurasovy články a knížky, dovede si představit, že Evropě nebude nic sladit, ale pořádně jí to opepří.“

Milan Makový: „Do roku 1989 jsem se o politické dění příliš nezajímal a své členství v KSČ považoval jako ,nutné zlo‘ a určitou povinnost k dceři, aby jí nechyběly body při přijímacím řízení na střední školu. Ovšem od revoluce sleduji vývoj na naší politické scéně již mnohem pozorněji.“

Libor Novák: „Vyhrál výběrové řízení na místo nočního ředitele hotelu Hilton Prague. Zde pracoval v různých pozicích v top managementu až do roku 2004. Během této praxe měl možnost se velice osobně setkávat s politiky a významnými osobnostmi všech zemí, včetně prezidentů USA B. Clintona a G. W. Bushe.“

Jiří Payne: „Ve fyzice platí zákony zachování, například hmoty a energie. Jeden ze zákonů zachování platí i v politice: zákon zachování obtížnosti. Je-li něco složité, nemá to jednoduché řešení. Znalci aristotelovské logiky na první pohled vidí, že to obráceně neplatí. Má-li něco prosté řešení, vůbec z toho nevyplývá, že by někdo nemohl věc tak zesložitit a zamlžit, že celé generace neodhalí podvod. To je i případ Evropské unie.“

Rostislav Srstka: „Nejsem bohužel žádný lingvista. Dorozumím se rusky a pasivně ovládám němčinu.“

Alena Šedivá: „Lze říci, že Silvio Berlusconi je pravicový politik a veskrze své osobnosti obchodník a nikoliv byrokrat.“

Petr Viktorýn, dvanáctý bod z díla Moje vize: „Kategorizace nepřizpůsobivých na snadno přizpůsobivé, částečně přizpůsobivé a nepřizpůsobivé, přičemž třetí kategorii zajistit ,režimové ubytování‘ s dohledem v deprivovaných lokalitách a nevnucovat jim životní návyky, které jsou jim cizí (podporovat model skupinového soužití s ,centrálním ohništěm‘, ale v místě, kde nikoho neobtěžují).“

Omlouvám se kandidátům, na které se ve výběru nedostalo. Konkurence je veliká a obyčejnější příspěvky vedle citovaných blednou. Kdo nemá dost, může si zajít pro nášup na www.svobodni.cz. Prolomí tak svým autentickým voličským zájmem informační blokádu nepřejících médií.





Zpět