Muzeum České Sibiře - regionální internetová knihovna a digitální archiv
Úvod Obec Miličín Obce a lokality Knihovna Pohlednice Příroda


Kronika brigády socialistické práce ekonomického úseku Státního statku Votice, léta 1978-1989,
list 151 až 152

Cesta do Velkých Heřmanic

[17.9.1986]


25.6.1986 se narodila Váňovům z Velkých Heřmanic holčička. Pojmenovali ji Olinka a nás čekala milá povinnost vykonat návštěvu. Radost měli nejen doma, ale i u nás v kolektivu a tak jsme se vydali ve středu 17.9.86 odpoledne do Velkých Heřmanic.

Měli jsme naplánováno, že půjdeme pěšky, ale déšť nám náš plán překazil. Několik žen tedy odvezl s. Kobliha a další s. Vondrušková. Sešlo se nás u Váňů kolem dvaceti. Přijela i bývalá spolupracovnice, nyní důchodkyně, M. Rungeová a L. Bursíková, která přešla do Přestavlk.

Váňovi nás čekali, měli navařeno a napečeno a ani my jsme nejeli s prázdnou. V Přestavlkách v závodce nám ženy upekli velký dort, Irenka za účtárnu upletla růžové šatičky, Blanka ušila sukýnku s blůzičkou a koupila soupravičku. Obdarováni byli i kluci, ti se ale oslavy dlouho nezúčastnili, protože museli odjet s tátou na

List 152

trénink v bikrosu. My jsme popovídali s maminkou a babičkou, občas pochovali Olinku, snědli předložené dobroty a vypili na zdraví všech pár skleniček. K večeru jsme odjížděli domů, protože malá Olinka žádala svoji péči.

Druhý den ráno nám maminka Jarušky přinesla do práce ochutnat dort.Zpět